Богдан Васильевич Джуран

“Дуже часто коралоподібні камені виявляються лише під час обстеження на інфекції сечових шляхів. Якщо не виявити їх вчасно, можуть розвинутись ще тяжчі ускладнення”

Переваги лікування у нашому центрі

Сучасне медичне обладнання світових стандартів

Науковий ступінь

Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною

Величезний досвід проведення операцій

Стриктура лоханочно-мочеточникового сегмента почек

Стриктура лоханочно-сечовідного сегмента нирок може мати як вроджений, так і набутий характер. Поява можлива внаслідок різних трав, запальних процесів, інструментальних маніпуляцій та інших аномалій. Явних клінічних відмінностей між вродженим та набутим захворюванням немає, тому обидва випадки розвивають склеротичні зміни у різних шарах сечоводу.

Причини появи стриктури лоханочно-сечовідного сегменту:

  • перегин сечоводу при нефроптозі;
  • високе відходження сечоводу;
  • періуретеріт;
  • камені нирковой лоханки.

Причиною обструкції лоханочно-сечовідного сегмента часто є камені ниркової лоханки. Вони викликають різну за характером біль у реберно-хребетному кутку, у підребер'ї та в боці живота. Додатковими симптомами є нудота та блювання.

Умови перебування:

  • Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
  • Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
  • Повноцінне 3-разове харчування.
  • Медичний супровід

Процедура лікування:

Камені верхньої та середньої частини сечоводу:

Відкладення у верхній або середній частині сечоводу характеризуються сильним болем, який відчувається в ділянці попереку. При русі каменю сечоводом біль значно посилюється. При нерухомому камені тиск на нирку знижується і біль майже відчувається.

Камені нижньої частини сечоводу:

При камені нижньої частини сечоводу болючі відчуття переходять в область мошонки або вульви. За симптомами та ознаками дане захворювання дуже схоже на гострий епідидиміт та перекрут яєчка.

Прояв каменеутворення у відділі сечоводу, що знаходиться на тому ж рівні, що і вхід до сечового міхура, нагадує гостру форму уретриту, циститу, простатиту:

  • болючі відчуття при сечовипусканні;
  • прискорене сечовипускання;
  • часті позиви;
  • біль у ділянці зовнішнього отвору сечівника.

При важких формах та ускладненнях стриктури сечоводу може проводитися нефроуретеректомія – видалення нирки та сечоводу.

Як вигнати камінь із сечоводу

Питанням про те, як вигнати камінь із сечоводу, задаються багато людей, які відчувають дикі болі при нирковій коліці. Джерело неприємних відчуттів найчастіше застряє у вузьких проходах, що знаходяться неподалік сечового міхура. Хвороба може з'являтися з багатьох причин, але в більшості випадків камінь потрапляє до сечоводу через неправильне харчування. Від недуги страждають люди, які відчувають пристрасть до гіркої та гострої їжі. Саме тому камінь у сечоводі часто застрягає у жителів Азії та Кавказу.

Симптоми

Ця хвороба супроводжується сильними болями в нижній частині живота та підвищеною температурою. Людина ще може зазнати неприємних відчуттів, якщо тверде утворення перегороджує потік рідини лише частково. У цьому випадку болі обмежуються областю хребта та ребер. Коли відбувається обтурація (повне перекриття), сеча перестає рухатися, внаслідок чого підвищується тиск усередині балій, які розтягуються. Це означає, що у людини є камінь у сечоводі – симптоми даються взнаки під час руху або при сильних фізичних навантаженнях.

Недуга змушує безпідставно часто ходити в туалет (явище спостерігається при розташуванні каменю внизу сечоводу) або ж відтік сечі стає неможливим взагалі. Крім нестерпного болю, пацієнту доводиться переживати такі

  • диарея;
  • нудота, яка тягне за собою блювання;
  • метеоризм; затримка випорожнень; лихоманка;
  • напруга черевних м'язів.

Зрідка стороннє тіло самостійно залишає організм природним шляхом, внаслідок чого біль стихає. Якщо цього не сталося, то муки невдовзі повернуться. Маючи каміння в сечоводі, симптоми у чоловіків поширюються на статеві органи, які перестають ефективно виконувати свої функції як раніше. Найкраще пройти медобстеження, оскільки ігнорування походу до лікаря може спровокувати появу ниркової недостатності, гідронефрозу, уретриту та інших проблем.

Перші дії

Заздалегідь попереджаємо, що ця методика актуальна лише за відсутності підвищеної температури тіла. Якщо камінь застряг у гирлі сечоводущо робити пояснюємо далі.

1. Вживання спазмолітика («Дротаверин» - найбільш оптимальний за ефективністю та ціною). В ідеалі слід запровадити препарат ін'єкційним способом, а не оральним (якщо є така можливість). У разі прийому таблеток необхідно за один лікувальний сеанс випити 4 штуки. Такі дії сприяють релаксації м'язів та розширенню діаметра ділянки, на якій відбулася «колізія».

2. Прийом знеболювальних засобів («Баралгін» і «Кетанов» - найбільш підходящі, метод введення значення не має).

3. Якщо застряг камінь у сечоводі, як вивести народними засобами? Перед використанням необхідно лягти у ванну, захопивши з собою велику кількість питної води. Альтернативою традиційної рідини може стати сечогінна трава (товкнянка або пів-пали). Також медики рекомендують зробити відвар із насіння кропу. Кожен із цих коштів поступово підштовхуватиме камінь до виходу.

4. У резервуарі для купання знадобиться просидіти трохи більше півгодини. Після виходу з ванної пострибайте на сходах. Якщо немає такої можливості, то просто стаєте на шкарпетки, а при приземленні тиск на п'яти. Якщо затримався камінь у сечоводі – як вивести, ви вже знаєте. Описані дії сприятимуть підходу речовини до сечового міхура.

5. В целях профилактики заболевания, вам понадобится узнать его причину, что можно сделать с помощью камешка. Он будет выведен в процессе мочеиспускания, которое необходимо осуществить с помощью резервуара с закрытым дном. Вы сразу увидите и почувствуете выход инородного тела.

6. Щоб вас більше не турбували камені в сечоводі (як видалити вже знаєте, але все ж таки не хотілося б знову випробувати ті відчуття), віддайте предмет на аналіз. Не панікуйте при виявленні сечі крові, адже речовина має гострі краї, через що при виході ушкоджується слизова оболонка.

При підвищеній температурі метод не підходить тому, що камінь може спричинити запалення. Найкращий вихід із ситуації – це виклик «Швидкої допомоги».

Видалення каменю у клініці

Вищеописані заходи не справили позитивного ефекту? Слід звернутися до закладів охорони здоров'я. Напевно пацієнту знадобиться хірургічне втручання, якщо у вас камінь у сечоводі, що робити добре знає лікар. Операція не знадобиться, коли діаметр освіти вбирається у 3 мм (розміри визначає апарат УЗД). Проблема буде вирішена шляхом застосування вичікувальної тактики, яка передбачає прийом препаратів для дроблення речовини. Також на даному етапі переслідується мета усунення запалення та зняття напруги м'язів. При консервативному лікуванні використовуються такі види препаратів:

  • уролітики; спазмолітики; ЛФК;
  • антибіотики;
  • анальгетики.

Також фахівці можуть призначити фізіотерапевтичні процедури – найкращий ефект справляє електричний струм, який стимулює виведення сечі, а разом із ним і конкременту. Коли з'являється камінь у сечоводі, лікування може виконуватися шляхом ендоурологічного втручання, яке передбачає використання уретроскопа. Цей апарат підсікає сторонній елемент за допомогою петлі. Якщо камінь затримався у гирлі сечоводу, то розміри цієї ділянки збільшуються, у результаті з'являється вільний простір для прискореного виходу. Потреба в лазерному та ультразвуковому устаткуванні виникає при діаметрі предмета понад 6 мм.

Дроблення здійснюється такими способами:

  • через шкіру;
  • ендоскопічний;
  • традиційний.

Коли 1-сантиметровий камінь застряг у сечоводі, настає час хірургічного втручання. Без операції не обійтися за наявності інфекцій, загострення, кольків та величезних розмірів конкременту. Найчастіше хірурги приступають до роботи після того, як всі перераховані вище методи виявляються бездіяльними. Для покращення ефекту лікар може вжити додаткових заходів. Наприклад, якнайшвидшому виведенню каменю посприяє звукова стимуляція. Коли з'явився камінь у сечоводі, що робити – народні засоби завжди допоможуть. Найшвидшому вирішенню проблеми сприяє відвар шипшини, кукурудзяних рильців та соняшника. Ці рослини можна поєднувати з природними сечогінними засобами, до яких належать: чорна редька, буряк, сік берези та лимон.

Але краще не усувати захворювання, а попереджати їх. Правильне харчування та здоровий спосіб життя стануть перешкодою для формування конкременту.

лікування стриктура сечоводу, камінь застряг у сечоводі симптоми, уретроскопія цена киев