Богдан Васильевич Джуран

“Папілома – це пухлина, яка утворюється на внутрішніх стінках сечового міхура і складається з ворсинок різної довжини. Може мати як доброякісну так і злоякісну природу. Особливість цього захворювання полягає в тому, що воно може ніяк не проявляти себе протягом тривалого періоду. Його можна виявити тільки при УЗД, цистоскопії сечового міхура”.

Переваги лікування у нашому центрі

Сучасне медичне обладнання світових стандартів

Науковий ступінь

Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною

Величезний досвід проведення операцій

папиллома мочевого пузыря

Папілома сечового міхура вид доброякісного новоутворення, що виникає на внутрішніх стінках сечового міхура. Подібний вид пухлин вважається досить рідкісним: на нього припадає не більше 1% всіх новоутворень сечовидільної системи.

Основною небезпекою папілом сечового міхура вважається ризик злоякісного переродження (малігнізації), у зв'язку з чим навіть з першими проявами симптомів рекомендується не відкладати лікування та звертатися до урологів-хірургів нашого медичного центру «Дієво» у Києві.

Чинники ризику появи папілом сечового міхура

Основна причина цього новоутворення - ВПЛ (папіломавірус людини). Але його присутність в організмі ще не є ознакою появи папілом. До основних факторів ризику цього новоутворення сечового міхура відносять:

  • чоловіча стать (у жінок патологія діагностується в 5 разів рідше);
  • паління;
  • регулярні негативні хімічні впливи на організм і т.д.

Симптоми папіломи сечового міхура

Однією з особливостей цієї патології є те, що тривалий час вона протікає безсимптомно. Відповідно виявити папілому сечового міхура можна тільки в медичній установі, наприклад, під час УЗД сечового міхура або під час проведення цистоскопії. Останнє обстеження також дозволяє відразу взяти біоматеріал (зробити біопсію) на гістологію.

По мірі прогресування захворювання можуть виникати такі скарги:

  • сліди крові чи гною у сечі;
  • різні розлади сечовипускання, включаючи часті позиви, затруднене сечовипускання; тощо;
  • біль під час сечовипускання;
  • хворобливі відчуття в області паху.

Необхідність лікування папілом сечового міхура обумовлена ​​ризиком наступних ускладнень:

  • повторна поява новоутворень, у тому числі множинне ураження сечового міхура;
  • крововтрати через травмування папілом;
  • перетворення на злоякісну пухлину.

Діагностика папіломи сечового міхура

Для подтверждения или опровержения данного диагноза обязательно необходима консультація уролога. В нашем медицинском центре также будут назначены дополнительные обследования, а именно лабораторные анализы, УЗИ мочевого пузыря (можно выявить новообразования размером от 1 см), цистоскопия с биопсией.

Лікування папіломи сечового міхура

Позбутися цього новоутворення можливо тільки за допомогою оперативного лікування, тобто виконання операції з видалення. Консервативна терапія не дає ефективних результатів, а головне не захищає від ризиків переродження папіломи в ракову пухлину.

Хірурги-урологи медичного центру "Дієво" для видалення папілом сечового міхура проводять ендоскопічні операції. Найефективнішим методом лікування можна вважати ТУР (трансуретральну резекцію). Доступ до новоутворення забезпечується через уретру, тобто операція не потребує розрізів чи проколів шкіри. За допомогою спеціального ендоскопа з лазерним наконечником здійснюється пошарове видалення патологічного новоутворення.

Незаперечним плюсом такого методу можливо віднести мінімальну травматичність, відсутність крові, швидке відновлення, можливість забору матеріалу на біопсію.

Умови перебування:

  • Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
  • Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
  • Повноцінне 3-разове харчування.
  • Медичний супровід

  Папілома сечового міхура лікування:

Лікування папілом сечового міхура тільки оперативне, оскільки великий ризик малігнізації (переродження в злоякісну пухлину). Консервативна терапія проводиться як передопераційна підготовка, наприклад, для ліквідації запального процесу в органах сечостатевої системи. Перевага надається ендоскопічним операціям, зокрема хороших результатів для видалення папіломи стінки міхура дозволяє досягти трансуретральна резекція (ТУР).