Богдан Васильевич Джуран

«Пієлолітотрипсія - метод дроблення каменю в нирковій лоханці. Відмінності методик дроблення каменю в лоханці нирки полягають у доступі інструментом до каменю, який може бути трансуретральний (через уретру - сечовий міхур - сечовод) і перкутанний (через шкіру поперекової області - нирку).

Переваги лікування у нашому центрі

Сучасне медичне обладнання світових стандартів

Науковий ступінь

Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною

Величезний досвід проведення операцій

Пієлолітотрипсія

метод дроблення каменю в нирковій лоханці. Відмінності методик дроблення каменю в нирці полягають у доступі інструментом до каменю, який може бути трансуретральний (через уретру - сечовий міхур - сечовід) перкутаний (через шкіру поперекової області – нирку).

Як літотриптор використовують найчастіше лазерний і ультразвуковий генератор. Вибір тієї чи іншої методики здійснюється на підставі розміру каменю та його локалізації у нирці. При камені в нирковій лоханці менше 10 мм використовують трансуретральну літотрипсію а при камінні більшого розміру до 5 - 6 см застосовують перкутанний метод.

 

Отримати експертну консультацію кваліфікованих урологів-хірургів Центру Дієво

можна за телефоном:  067-333-61-58

Лазерна контактна пієлолітотрипсія

не відрізняється принципово від уретеролітотрипсії, але є складнішою у виконанні, оскільки при дробленні каменю безпосередньо в нирці може спостерігатися міграція фрагментів каменю в невидиму зону нирки, внаслідок чого уламки не вдасться видалити. Для запобігання такій міграції камінь з лоханки нирки під час операції переміщується хірургом у верхню чашечку нирки, звідки міграція уламків менш ймовірна. Потім камінь дробиться лазером до фрагментів 2 - 3 мм, які за допомогою мікрощипців послідовно видаляються з нирки через сечовід. Наприкінці процедури літотрипсії, після видалення фрагментів каменів у нирку обов'язково встановлюється сечовивідний стент на строк до 10 - 14 діб. стент терміном до 10 - 14 днів.

 

Перкутанна нефролітотрипсія

застосовується при дробленні каменів нирок великих розмірів. При цьому методі доступ до каменю нирки здійснюється через тонкий хід, який формується лікарем в ділянці нирок. Під контролем ультразвуку та рентгеноскопії тонкою голкою виконується доступ з боку попереку до порожнинної системи нирки до каменю. Потім цей хід розширюється приблизно до діаметра олівця. Через сформований хід у нирку вводиться металевий чи пластиковий трубчастий кожух. За ним проводиться ендоскоп із підключеною до нього камерою. Зображення відображається на екрані. Далі через робочий канал ендоскопа подається до каменю лазерне волокно. Камінь фрагментується на великі уламки та витягується через кожух. Система працює за принципом «пилососа» - уламки конкременту і пісок, що утворюються в процесі дроблення каменю, виштовхуються назовні з нирки потоком рідини. Цей метод дозволяє досить швидко видалити з нирки велике каміння. Наприклад, на дроблення та видалення з нирки каменю розміром 2-3 см, потрібно близько години.

Після процедури в нирку тимчасово на 1-2 доби встановлюється дренажна трубка - нефростома. Виписується пацієнт із клініки через 3 – 4 доби після літотрипсії без дренажів, катетерів та стентів.

 

Трансуретральна контактна літотрипсія

— метод оперативного лікування, при якому дроблення каменю відбувається за допомогою спеціальних тонких інструментів — уретероскопів, які проводять руйнівний імпульс безпосередньо до каменю. Ендоскопічний візуальний контроль дозволяє роздробити камінь у будь-якому відділі сечовивідних шляхів та повністю витягти уламки каменю назовні. Для дроблення каміння в чашечках і лоханці нирки застосовуються спеціальні гнучкі інструменти.

Операції завжди проводять під загальною анестезією.

Умови перебування:

  • Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
  • Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
  • Повноцінне 3-разове харчування.
  • Медичний супровід

Операція на нирці видалення каміння

Процедура лікування:

Показання до контактної лазерної літотрипсії:

  • конкременти в порожнинній системі нирок, сечоводів;
  • наявність конкрементів, які через тривале перебування у сечовивідних шляхах обросли уротелієм, що порушило уродинаміку та призвело до погіршення функції нирок;
  • неефективність дистанційної літотрипсії, наявність «кам'яних доріжок» після нефролітіазу;
  • стриктури на всіх рівнях сечоводів, які призвели до утворення вторинних конкрементів.

Переваги трансуретрального контактного методу літотрипсії:

  •  Щільність каменю не має значення. За допомогою потужного лазера можна руйнувати навіть дуже щільне каміння;
  •  Відсутнє пошкодження здорових тканин навколо каменю;
  •  Можливість повністю подрібнити камінь сечового міхура, сечоводу або нирки за одну операцію;
  •  Швидке повернення до повсякденної активності. Реабілітація зазвичай займає 1-2 дні.

Тільки лікар-уролог на підставі результатів обстеження встановлює діагноз та визначає лікувальну тактику, показання до хірургічного втручання та методи його проведення.

 

[anycomment]