Богдан Васильевич Джуран

“Дуже важливо визначити причини утворення каменів сечового міхура. При дробленні каменю важливо одночасно усунути фактори, що призвели до його появи, інакше – рецидив забезпечений!”

Переваги лікування у нашому центрі

Сучасне медичне обладнання світових стандартів

Науковий ступінь

Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною

Величезний досвід проведення операцій

Камені сечового міхура

Камені сечового міхура практично завжди є вторинними, тобто не самостійним захворюванням, а ускладненням інших хвороб, пов'язаних з сечовою системою. Таким чином, видалення каменю із сечового міхура має супроводжуватися одночасним лікуванням основного захворювання, як першопричини утворення каменів.

 

 

Існують різні причини появи каменів у сечовому міхурі:

  • порушення відтоку сечі (інфравезикальна обструкція) внаслідок аденоми передміхурової залози, стриктури уретри або стенозу шийки сечового міхура, раку простати, нейрогенного порушення функції міхура, дивертикула, пухлини міхура, опущення чи випадання матки;
  • лігатурне каміння (камені, що утворюються на хірургічних нитках після операцій при їх контакті з сечею);
  • стороннє тіло сечового міхура;
  • мігруючі камені (часто їх називають первинними) - це камені, що спочатку відійшли в сечовий міхур з сечоводу і виросли в ньому.

 

Не завжди наявність каменю сечового міхура яскраво проявляється клінічно. Часто симптоми, характерні для каменю, маскуються симптомами основної, первинної хвороби. Тому визначити їх можна лише завдяки своєчасному обстеженню у лікаря уролога.

Симптоми каменів сечового міхура.

Найчастіші симптоми наявності каменів сечового міхура:

  • часте сечовипускання у денний час;
  • біль внизу живота і під час сечовипускання;
  • дискомфорт у надлобковій ділянці;
  • можлива поява крові в сечі, особливо після фізичної активності.

Умови перебування:

  • Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
  • Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
  • Повноцінне 3-разове харчування.
  • Медичний супровід

Процедура лікування:

Причини утворення каменів сечового міхура:

- гіподинамія (порушує фосфорно-кальцієвий обмін);
- зміна кліматичних умов;
- робота в спекотних умовах з рясним потовиділенням;
- інфекція сечовивідних шляхів;
- інородне тіло сечового міхура.

Ознаки каменів сечового міхура

За наявності каменю в сечовому міхурі симптоми у жінок не надто відрізняються від чоловічих. Як в одних, так і в інших хвороба супроводжується тупими болями в нижній частині живота. При сечовипусканні неприємні відчуття можуть поширюватися на статеві губи, зовнішні статеві органи.

Також причиною захворювання можуть бути сторонні тіла, введені в міхур через сечівник. Камені в сечовому міхурі у жінок часто формуються внаслідок випадання стінки піхви та опущення матки, оскільки при цьому утруднюється випорожнення сечового міхура, що призводить до застою сечі, виникнення запального процесу, бактеріурії.

 

Сукупність цих несприятливих чинників поступово призводить до формування конкрементів у міхурі.

Багато пацієнтів, які стикаються з цією проблемою, скаржаться на часті позиви до туалету. Причому процес сечовипускання є болючим і нерідко супроводжується виділенням крові. Макрогематурія може бути тотальною (коли вся сеча забарвлена ​​кров'ю) або термінальною (фарбування сечі кров'ю в останній порції). Через цю хворобу багатьом людям доводиться часто ходити мочитися, зокрема й у нічний час.

 

Бувають випадки коли сечовипускання різко припиняється із виникненням сильних позивів мочитися, болем у животі, стегнах та спині. Це буває при вклиненні каменю сечового міхура в задній відділ сечівника та виникненні гострої затримки сечовипускання.

 

Часто для випорожнення сечового міхура людині необхідно змінити положення тіла. Іноді це допомагає випорожнитися.

 

Камінь, що утворився в сечовому міхурі, у чоловіків дається взнаки у вигляді болю в зовнішніх статевих органах, в низу живота, надлобкової області, попереково-крижовому відділі. Симптоми можуть посилюватись під час зміни положення тіла або виконання фізичних вправ. У дітей може виникнути нетримання сечі.

Лікування народними засобами.

Багато хто запитує: «Як виходять камені із сечового міхура, при лікуванні народними засобами? При призначенні консервативного лікування необхідно розуміти, що при цьому матиме місце лише протизапальний ефект ліків на слизову оболонку сечового міхура.

Розчину камені сечового міхура не піддаються!

 

Лікування народними засобами може призвести до зменшення запального процесу в сечовому міхурі, зменшення симптомів захворювання. Однак, ми не зустрічали на практиці випадків розчинення каменів сечового міхура під впливом консервативного лікування ні офіцинальними лікарськими препаратами, ні народними засобами. Рецепти зборів лікарських трав, що застосовуються при каменях сечового міхура, широко викладені в допомозі з фітотерапії і ми не будемо на них зупинятися.

Каміння в сечовому міхурі.

У лікарні можна за короткий термін видалити камені у сечовому міхурі – лікування здійснюється одним із наступних методів:

  • дроблення, після якого слідує вимивання уламків каменю з міхура через тубус ендоскопа (спеціального інструменту);
    — усунення каменів методом розрізу за допомогою скальпеля (цистолітотомія).

Останній спосіб застосовується в тому випадку, якщо камінь одночасно занадто високої щільності та занадто великий.

Ця операція не становить загрози здоров'ю та життю хворого, оскільки, хоч і є відкритою, але відноситься до нетравматичних втручань, при яких пацієнти швидко і легко відновлюються.

Вибір методу оперативного втручання завжди індивідуальний, залежить від розмірів каменю, його щильності, стану здоров'я пацієнта, наявності у нього супутніх хвороб. Якщо діаметр коливається від 5 до 35 мм, то застосовується лазер чи ультразвук. При м'яких уратних каменях можна проводити дроблення і за більших розмірах. При розмірах каміння 40-50 мм найчастіше доводиться виконувати відкрите хірургічне втручання - цістолітотомія.

чоловіча урологія, часте безболісне сечовипускання у чоловіків, часте сечовипускання у чоловіків в день, цистоскопія у жінок, цистоскопія відгуки , ниючий біль внизу живота у чоловіків, цистоскопія у жінок