Богдан Васильевич Джуран

"У лікуванні гідронефрозу важливе значення має своєчасність звернення пацієнта за медичною допомогою. Підступність хвороби полягає у її частому безсимптомному перебігу. Якщо діагноз гідронефрозу вже встановлено, на користь пацієнта якнайшвидше виконати хірургічне лікування для запобігання втрати ниркою своєї функції. Іноді виправдана тактика активного спостереження за пацієнтом та функцією хворої нирки, але спостереження має проводитися урологом, який має великий досвід лікування цієї патології. Якщо гідронефротична трансформація має початкову стадію і не прогресує, хірургічне лікування не застосовується”.

Переваги лікування у нашому центрі

Сучасне медичне обладнання світових стандартів

Науковий ступінь

Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною

Величезний досвід проведення операцій

Гідронефроз - патологічне збільшення тканин та порожнин нирки на фоні порушення відтоку сечі з цього органу. При своєчасному діагностуванні хвороба добре піддається лікуванню, але якщо не вжити належних заходів, підвищуються ризики серйозних ускладнень, аж до розвитку ниркової недостатності.

Оскільки для ефективного лікування гідронефрозу дуже важливо своєчасно звертатися за медичною допомогою, ми рекомендуємо не відкладати візит до наших урологів центру Дієво. Лікарі призначать необхідні діагностичні процедури та на їх підставі визначать тактику терапії. Записатися на прийом до урологів нашого урологічного центру можливо онлайн або телефоном.

Первинний гідронефроз (вроджений) найчастіше виявляється у дитячому віці, коли формування гідронефрозу відбувається у період внутрішньоутробного розвитку дитини.
До найчастіших причин набутого гідронефрозу відносяться вроджені аномалії сечоводів та ниркових судин, сечокам'яна хвороба, стриктури сечоводів, сечівника.

Виникненню та прогресуванню гідронефрозу сприяє хронічне порушення відтоку сечі з сечового міхура внаслідок таких захворювань, як аденома та рак передміхурової залози, порушення нервової регуляції функції сечового міхура після перенесеного інсульту або травми хребта.
Безліч причин, які можуть призвести до гідронефрозу, визначає і велику кількість варіантів медичної допомоги, яка може бути надана.

Умови перебування:

 • Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
 • Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
 • Повноцінне 3-разове харчування.
 • Медичний супровід

Процедура лікування:

Одне з ключових питань, яке визначає лікувальну тактику при гідронефрозі – це функціональний стан нирки. Якщо функція нирки не втрачена повністю, лікувальні заходи спрямовані на усунення причин, які призвели до формування гідронефрозу і врятувати орган. Часто ці причини можна усунути лише хірургічними малоінвазивними методами. При цьому нирка частково відновлює свої втрачені функції та прогресування гідронефрозу зупиняється.

Симптоми гідронефроза

Підступність захворювання у тому, що на ранніх стадіях воно найчастіше протікає без симптомів, тобто не викликає скарг у пацієнта. У міру прогресування хвороби симптоматика з'являється, оскільки лоханка і чашечки нирки збільшуються в розмірах, і може розвиватися атрофія тканин, аж до наступної втрати функцій органу.

Але односторонній гідронефроз може тривалий час протікати приховано, оскільки функція ураженої нирки компенсується другою, здоровою.

До ознак гідронефрозу відносять:

 • біль у ділянці попереку (нирок);
 • присутність крові у сечі;
 • утруднене сечовипускання;
 • скорочення обсягу сечі;
 • підвищена температура тіла (при супутніх інфекціях сечовидільної системи).

До потенційних ускладнень гідронефрозу належить:

 • підвищення артеріального тиску на фоні хвороби нирок;
 • пиєлонефрит;
 • хронічна ниркова недостатність.

Коли функція органу повністю втрачена, нирка представляє собою "мішок" із сполучної тканини, заповнений рідиною. У цій ситуації рятувати нирку вже запізно. У разі інфікування виникає важкий гнійний запальний процес, що загрожує життю пацієнта, а хірургічне втручання у разі виконується лише відкрито. Для виключення ризику таких важких ускладнень виконується планове малоінвазивне лапароскопічне видалення нирки.

Діагностика та лікування гідронефрозу в «Дієво»

Для підтвердження діагнозу необхідна консультація уролога нашого медичного центру. Лікар може призначити УЗД нирки, рентгеноскопію та інші необхідну інструментальну діагностику. Ці міри дадуть можливість не лише виявити гідронефроз, а й допоможуть зрозуміти причини хвороби, визначити тактику лікування.

Основним методом терапії є хірургічне втручання, яке дозволяє усунути порушений відтік сечі. Урологи-хірурги DIEVO використовують малоінвазивні методи оперативного лікування, спрямовані на збереження усіх функцій органу.

У деяких випадках доцільною є тактика спостереження, але навіть у такому випадку потрібні регулярні відвідування уролога нашого медичного центру та контроль роботи нирок.

[anycomment]