Богдан Васильевич Джуран

“З огляду на те, що симптоми раку сечового міхура є не специфічними, лише досвідчений лікар зможе виявити дане захворювання та визначити причину появи крові у сечі. Для ефективного лікування необхідно виявити захворювання якомога раніше”.

Переваги лікування у нашому центрі

Сучасне медичне обладнання світових стандартів

Науковий ступінь

Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною

Величезний досвід проведення операцій

Рак сечового міхура утворюється при розвитку злоякісної пухлини і вважається онкологічним захворюванням. Існують різні причини утворення захворювання. Доведено, що 20% викликано промисловими канцерогенами, а також небезпечною вважається робота, пов'язана з виробництвом анілінових барвників.

Причини раку сечового міхура:

  • постійний контакт зі шкірою, фарбою, гумою;
  • зловживання тютюном;
  • застосування деяких ліків (циклофосфамід).

Рак сечового міхура небезпечний тим, що на перших стадіях майже не проявляє себе, коли найбільше необхідне лікування. Немає жодних кричучих симптомів, щоб розпізнати захворювання.

При дальнейшем развитии рака мочевого пузыря чаще всего первым проявлением является кровь в моче. 25 % пациентов ощущают раздражение мочевого пузыря, боль при мочеиспускании, часты или затрудненные процессы выделения мочи. Данные симптомы схожи с такими заболеваниями как цистит, простата, уретрит. При раке мочевого пузыря также чувствуется боль в боку живота и в малом тазе.

Умови перебування:

  • Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
  • Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
  • Повноцінне 3-разове харчування.
  • Медичний супровід

Процедура лікування:

Для виявлення причини захворювання потрібна діагностика організму. Насамперед проводиться цистоскопія – діагностика пухлин сечового міхура. Також для встановлення точного діагнозу проводяться такі дослідження:

  • УЗД малого тазу;
  • комп'ютерна томографія черевної порожнини;
  • аналіз крові визначення ракових маркерів;
  • екскреторна урографія (за потреби).

Додатковими діагностичними процедурами є рентгенологічні дослідження та остеосцинтиграфія.

Лікування раку сечового міхура найчастіше проводиться комплексно, включаючи медикаментозне, хірургічне та променеве. Лікування проводиться індивідуально, залежно від стадії та прояви захворювання. У разі більш глибоких пухлин може знадобитися видалення сечового міхура (цистектомія).

Після лікування обов'язкове проходження профілактичних заходів, які складаються з усунення всіх видів шкідливості хімічного виробництва.

Рак сечового міхура – ​​у чоловіків симптоми виникають частіше, ніж у жінок, та за своїм характером дуже нагадують цистит. Вразлива група – це люди віком від 40 до 60 років. Найчастіше до виникнення хвороби призводить куріння. За статистикою прихильники згубної звички хворіють у 6 разів частіше, ніж пацієнти, які ведуть здоровий спосіб життя. Також має місце бути професійна діяльність: наприклад, коли людина постійно працює з миючими засобами, барвниками або бензолом.

Аналізуючи історії хвороб престижних клінік, можна зробити висновок, що рак сечового міхура у жінок виникає через роботу на підприємствах хімічної промисловості, також хвороби схильні працівники салонів краси та хімчисток, і навіть стоматологи. Свій слід може залишити циклофосфамід, який застосовується під час хіміотерапії.

Симптоми

Першою ознакою присутності онкологічного захворювання є хворобливе сечовипускання та неприємні відчуття, що виникають у стані спокою. Під час походів у туалет міхур може випорожнюватися не до кінця, що призводить до дискомфорту. Також хвороба з малим інтервалом спонукає людину до відвідування санітарної кімнати, і найчастіше тривога виявляється помилковою, особливо якщо спостерігається рак сечового міхура у чоловіків.

Насторожити має присутність у рідких виділеннях кров'яної домішки. Хоча зміна кольору сечі не супроводжується болями, але процес нічого хорошого не віщує. Люди, які відмовляються від походів до лікаря, спостерігають інтенсивну кровотечу зі згустками. Далі розвиток хвороби призводить до ниркової недостатності – цій недузі властиві такі явища, як сухість шкіри та слизових, свербіж шкіри і млявість. Також можуть спостерігатися проблеми із роботою травної системи.

Згодом захворювання починає вражати сусідні органи. Болі у животі стають яскраво вираженими. Якщо ж рак сечового міхура у жінок - симптоми даються взнаки у вигляді формування свищів між ураженим органом і піхвою.

Стадії

Усього існує 5 стадій цього захворювання – від етапу розвитку недуги залежить форма лікування. Якщо освіта з'явилася зовсім недавно, то фахівці віддають перевагу трансуретральній резекції. Для виконання цієї процедури хірургам не потрібно надрізати шкіру, а сам процес здійснюється через сечівник.

0 стадія

Якщо у пацієнта нещодавно з'явився рак сечового міхура – ​​лікування може обмежитися вакциною БЦЖ, яка вводиться до цього органу з метою видалення злоякісних клітин. Також речовина сприяє зміцненню імунної системи. Імовірність рецидиву зменшується вдвічі. Якщо введення вакцини не є можливим, лікар знаходить альтернативу в особі препаратів. На нульовій стадії онкозахворювання сечовий міхур не видаляється – ця процедура виконується лише за наявності кількох ракових вогнищ.

I стадія

Характер лікування такий самий, як і на нульовому етапі розвитку хвороби, який не завжди дає потрібний результат. За статистикою, у половини пацієнтів настає рецидив – тепер нічого не залишається, окрім як здійснити цистекомію.

II стадія

Під час раку сечового міхура 2 стадії, видаляються органи у сфері малого таза, що дозволяє запобігти поширенню хвороби інші ділянки організму. Таким чином, чоловіки позбавляються передміхурової залози, а жінки залишаються без маткових труб, матки, передньої частини піхви та яєчників. Під ліквідацію потрапляють навіть лімфовузли, що знаходяться в ділянці малого тазу, оскільки вони також можуть містити ракові клітини. Такі операції найчастіше проходять успішно, тому пацієнти не потребують хіміотерапії.

III стадія

Даний етап ідентичний із попереднім, але з тією лише різницею, що після закінчення хірургічного втручання хворий проходить хіміотерапію.

IV стадія

На цій стадії рак сечового міхура симптоми має найнеприємніші. Організм стає настільки вразливим, що навіть видалення джерела проблеми та прилеглих уражених органів не приносить плодів. Проте операція призначається, оскільки лише в такий спосіб можна знизити темпи розвитку хвороби. Потім пацієнти проходять хіміотерапію, яка призначається лише у разі відсутності метастазів до інших органів. Якщо недуга розвинулася вже до такої стадії, то єдиним порятунком для людини є комплекс препаратів. Для покращення ефекту фахівець може призначити радіотерапію.

Лікування на останній стадії рідко закінчується успіхом. Воно дозволяє лише продовжити життя людини на кілька місяців. Імовірність того, що органи пацієнта зможуть виконувати свої функції протягом п'яти років – 20%. На жаль, тільки на цій стадії багато хворих починають замислюватися про те, що їхній спосіб життя спровокував рак сечового міхура. Уникнути його можна шляхом проведення періодичних медоглядів та піклування про своє здоров'я.

рак сечового міхура 2 стадії

[anycomment]