Богдан Васильевич Джуран

Суть захворювання полягає у зморщуванні тканини передміхурової залози через наявність у ній хронічного запального процесу.

В результаті цього відбувається поступове здавлення простатичного відділу сечівника, звуження шийки сечового міхура, що неминуче призводить до порушень сечовипускання, порушень відтоку сечі з нижніх сечових шляхів.
У деяких випадках здавлення поширюється на нижні відділи сечоводів, викликаючи застій сечі у верхніх сечових шляхах та розвиток хронічної ниркової недостатності. Здавлення проток сім'явиносних шляхів, яке також іноді спостерігається при склерозі простати, стає причиною різних сексуальних розладів.

Переваги лікування у нашому центрі

Сучасне медичне обладнання світових стандартів

Науковий ступінь

Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною

Величезний досвід проведення операцій

склероз простаты

Основною причиною виникнення склерозу простати є хронічний запальний процес у її тканині. Відзначається роль інфекційного фактора, механічного, алергічного та імунологічного. Сприяють цьому атеросклеротичні зміни в судинах тазу, гормональні впливи. Велике значення у розвитку хронічного простатиту, як бактеріального, і небактеріального, грає наявність уретро-простатичного рефлюксу сечі. До факторів, що сприяють розвитку простатиту, відносять так само порушення мікроциркуляції в простаті, застій крові в малому тазі за відсутності рухової активності, застій секрету в передміхуровій залозі при рідкісних статевих контактах, нерегулярного статевого життя. Склероз простати сприймається як кінцева стадія хронічного простатиту.

У клінічній картині склерозу простати основне місце займають симптоми, характерні для інфравезикальної обструкції будь-якої етіології:
- утруднене, іноді хворобливе сечовипускання;
- почуття неповного випорожнення сечового міхура;
- часте сечовипускання невеликими порціями сечі;
- можлива хронічна або гостра затримка сечі.

До цих симптомів часто додаються запальні симптоми:
- біль у промежині, над лоном, у пахвинних областях, прямій кишці;
- розлади статевої функції - зниження лібідо, погіршення ерекції, хворобливий статевий акт, хвороблива еякуляція, зниження гостроти оргазму і т.д.

За наявності вторинних змін верхніх сечових шляхів до клінічної картини можуть приєднуватись симптоми пієлонефриту, хронічної ниркової недостатності.

Діагностичні заходи.
- загальноклінічні аналізи сечі та крові;
- урофлоуметрія;
- ультразвукова діагностика сечостатевої системи;
- трансректальне УЗД;
У випадках, коли до патологічного процесу залучені верхні сечові шляхи, показано рентгенівське дослідження:
- оглядова та екскреторна урографія;
- мультиспіральна комп'ютерна томографія.

З додаткових методів іноді може застосовуватися уретроцистоскопія, радіонуклідні дослідження функції верхніх сечових шляхів, висхідна уретроцистографія.

Умови перебування:

  • Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
  • Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
  • Повноцінне 3-разове харчування.
  • Медичний супровід

Лікування склерозу простати:

Основним методом лікування склерозу простати є хірургічний. На сьогодні найбільш поширене оперативне втручання при цій хворобі — трансуретральна резекція простати (ТУР). Сущьность операции состоит в иссечении склеротических тканей предстательной железы через мочеиспускательный канал. Операция относится к эндоскопическим малоинвазивным методам хирургического лечения в урологии и является на сегодняшний день самой эффективной. При дальнейшем склерозировании тканей простаты эта методика допускает повторное использование.
Консервативне лікування при склерозі передміхурової залози застосовується лише з метою передопераційної підготовки або післяопераційного періоду.

Оскільки склероз простати розглядається як кінцева запущена стадія хронічного простатиту, своєчасне виявлення та лікування цього захворювання є основною мірою профілактики склерозу передміхурової залози.

Виділяють кілька форм склерозу простати:

  • Склероз простаты с очаговой гиперплазией;
  • Склероз простаты в сочетании с нодозной аденоматозной гиперплазией;
  • Склероз простаты с атрофией паренхимы;
  • Склероз простаты с кистозной трансформацией;
  • Склероз простати може поєднуватися як з алергічним, так і з інфекційним простатитом або протікати без простатиту.