“Камені ниркової лоханки підлягають обов'язковому видаленню, оскільки порушують видільну функцію нирки, сприяючи розвитку больового синдрому, запального процесу, атрофії ниркової тканини з розвитком гідронефрозу. У сучасній урології методи відкритої хірургії на лікування сечокам'яної хвороби не застосовуються взагалі. Виняток становлять випадки гнійних ускладнень нефролітіазу. Існує кілька методів мініінвазивних операцій з дроблення каменів лоханки нирки . Деякі з них виконуються навіть без пошкодження шкірних покривів та широко використовуються нашими урологами”.
Переваги лікування у нашому центрі
Сучасне медичне обладнання світових стандартів
Науковий ступінь
Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною
Величезний досвід проведення операцій
Камінь лоханки нирки
Наявність каменю чи каміння в лоханці нирки є одним із проявів нирковокам'яної хвороби (нефролітіазу). Присутність конкрементів у нирковій лоханці не можна залишати без уваги. Каміння потрібно видаляти, інакше високі ризики порушення сечовиділення, ниркової коліки, запальних процесів чи атрофії тканин із наступною втратою функції органу (розвитку ниркової недостатності).
При підозрах на наявність каменів у лоханці нирки звертайтесь до урологічного відділення клініки «Дієво». Наші фахівці проведуть необхідну діагностику та підберуть оптимальний спосіб лікування.
Камені в нирковій лоханці в залежності від їх розміру можуть по-різному виявлятися клінічно. Часто буває так, що більший камінь викликає менший больовий синдром, ніж дрібніший камінь в лоханці нирки. Каміння до 10-15мм може викликати гостре порушення відтоку сечі з нирки. Це проявляється нирковою колькою з інтенсивними болями в попереку, іррадіацією по фланку живота, нудотою, іноді блюванням.
Чому з'являються камені в лоханці нирки?
Серед основних причин нирковокам'яної хвороби виділяють порушення обміну речовин, інфекційні захворювання нирок, порушення відтоку сечі. До факторів ризику утворення каменів у балії нирки належать:
- уроджені аномалії будови органу;
- спадкова схильність;
- малорухливий спосіб життя;
- дефіцит споживання рідини;
- інфекційні захворювання сечовидільної системи;
- зовнішні фактори, включаючи особливий склад питної води у регіоні тощо.
Симптоми каміння лоханки нирки
Нирковокам'яна хвороба може проявляти себе по-різному. В одних випадках навіть при великих розмірах каміння пацієнт не має жодних симптомів. В інших – симптоматика дуже яскраво виражена та супроводжується наступним:
- дискомфортом (різями та печіннями при сечовипусканні);
- болем у попереку, у тому числі з'являється після рясного пиття;
- підвищення температури тіла (на тлі інфекційного захворювання нирок);
- нирковою колікою (сильним болем у попереку, який може віддавати в інші частини тіла).
До інших ознак каменів у нирковій лоханці відносяться сліди крові в сечі, інші порушення сечовипускання.
За будь-яких подібних скарг рекомендуємо негайно звертатися до лікаря уролога нашого медичного центру «Дієво» у Києві.
Діагностика нирковокам'яної хвороби
Урологами центру діагноз встановлюють на підставі скарг пацієнта, огляду з пальпацією, а також додаткових обстежень: УЗД нирки та органів малого тазу та лабораторних аналізів сечі та крові.
Ці діагностичні процедури потрібні для того, щоб виключити захворювання зі схожою симптоматикою, включаючи апендицит. За результатами УЗД визначається оптимальний метод терапії.
Лікування каменів у лоханці нирки
Для позбавлення конкрементів у нирковій лоханці може застосовуватися як консервативна терапія, так і хірургічні способи лікування. Самостійне відходження при дотриманні рекомендацій та прийомі ліків можливе, якщо камені невеликі і є тенденція до їх зміщення ближче до сечового міхура.
Якщо самостійне відходження не відбувається (або неможливо), наші урологи-хірурги запропонують оперативні способи видалення. У DIEVO застосовуються сучасні лапароскопічні малоінвазивні операції дроблення каменів лоханки нирки.
Іноді камені ниркової лоханки можуть ніяк не проявляти себе клінічно. Частими є випадки випадкового виявлення великих коралоподібних каменів при ультразвуковому та рентгенівському дослідженні.
Камни лоханки, как и камни почек могут иметь различный химический состав. Чаще всего это соли мочевой кислоты — ураты, щавлевой кислоты — оксалаты, фосфорной кислоты — фосфаты. Могут встречаться камни смешанного состава — уратно-оксалатные, цистиновые и др. Однако, при крупных размерах камня и необходимости его удаления из мочевых путей, состав камня играет второстепенное значение, поскольку камни даже очень плотной структуры хорошо поддаются дроблению лазером. Попытки консервативного расстворения камней могут проводиться только при уратном литиазе, но даже в этом случае эффект не гарантирован.
кіста в паху
Умови перебування:
- Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
- Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
- Повноцінне 3-разове харчування.
- Медичний супровід
Процедура лікування каменя в лоханці нирки:
Сучасні технології та медична техніка від кращих світових виробників дозволяють видалити каміння з лоханки нирки кількома мініінвазивними методами: доступом через сечовід, точковим доступом через шкіру в поперековій області, а також лапароскопічно. Для кожного конкретного пацієнта, залежно від клінічного випадку, підбирається індивідуальний оптимальний метод.
Для правильного підбору методу лікування потрібне обстеження у фахівця з виконанням необхідних діагностичних заходів.
Переваги лікування в Дієво:
1. Сучасні медичні технології.
2. Обладнання від найкращих світових виробників.
3. Досвідчені лікарі-урологи.
4. Індивідуальний підхід до лікування.
5. Корекція причин, що призвели до утворення каміння.
6. Діагностика та лікування виконуються в мінімальні терміни на сучасному рівні.