“Раніше камені, які займали всю порожнину нирки, могли бути видалені хірургічно лише разом із органом. На сьогоднішній день малоінвазивні технології надають унікальну можливість повністю видалити такий камінь без розрізу шкіри і при цьому не лише зберегти нирку, а й практично не травмувати її”.
Переваги лікування у нашому центрі
Сучасне медичне обладнання світових стандартів
Науковий ступінь
Лікарі стажуються у країнах
з передовою медициною
Величезний досвід проведення операцій
При коралоподібному нефролітіазі в нирках утворюються великі камені, які нерідко повністю виконують всю порожнинну систему нирки, утворюючи її зліпок. Ця форма сечокам'яної хвороби характеризується швидким зростанням каменів, схильністю до рецидивування, супутніми запальними змінами ниркової тканини, а також частим зв'язком з ендокринними порушеннями в організмі. Нерідко коралоподібний нефролітіаз вражає обидві бруньки. При такому варіанті коралоподібного нефролітіазу поступово, у міру наростання обструктивних процесів, хронічного запалення порушуються всі функції нирки, що призводить до розвитку хронічної ниркової недостатності.
Симптоми при коралоподібному нефролітіазі
Клінічно для коралоподібного нефролітіазу характерний малосимптомний перебіг. Як правило, коралоподібні камені не створюють гострої обструкції (порушення прохідності) сечових шляхів. Тому розвиток ниркової коліки для коралоподібного нефролітіазу не характерний. Часто коралоподібні камені виявляються як випадкова знахідка під час обстеження. Серед характерних симптомів може бути тяжкість у попереку, тупі та ниючі періодичні болі в спині, можлива поява крові в сечі, особливо після фізичних навантажень, трясіння їзди, бігу. Близько 20% хворих з коралоподібним нефролітіазом, що надійшли в стаціонар, — це хворі з макрогематурією (візуально визначається кров'ю в сечі). Іноді коралоподібні камені можуть виявитися виникненням гострого запального процесу у нирці – пієлонефритом. При тривалому знаходженні каменів у нирці, що супроводжує хронічний пієлонефрит, відбувається розвиток хронічної ниркової недостатності та поступова втрата ниркової функції.
Стандартні діагностичні заходи:
- Загальноклінічні аналізи сечі та крові
- Аналіз крові біохімічний
- Ультразвукове дослідження
- Оглядова та екскреторна урографія
- Мультиспіральна комп'ютерна томографія
Умови перебування:
- Перебування у повноцінному багатопрофільному стаціонарі, який є базою кафедри урології Національної академії охорони здоров'я України післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
- Можливість перебування в одно- або двомісних палатах з усіма зручностями, кондиціонером, телевізором та санвузлом.
- Повноцінне 3-разове харчування.
- Медичний супровід
Процедура лікування:
Чим раніше діагностовано камінь і чим менший його розмір, тим менш травматичним та складним є його видалення.
Діагностика та лікування коралоподібних каменів нирок
Підтвердити діагноз нашим лікарям зазвичай допомагає УЗД-діагностика. Оскільки розмір каменю при коралоподібному нефролітіазі великий, "золотим стандартом" лікування виступає черезшкірна нефролітіотріпсія (процедура дроблення). Крім цього, у нас в «Дієво» успішно застосовуються й інші малоінвазивні методики при сечокам'яній хворобі. Усі деталі ви можете дізнатися на первинному прийомі у хірурга-уролога.
При коралоподібному нефролітіазі ниркової тканини відбуваються грубі морфологічні зміни. Це обумовлено як порушенням відтоку сечі з нирки через наявність каменю, так і в результаті хронічного запального процесу, що супроводжує, — пієлонефриту. Несприятливим результатом нелікованого коралоподібного нефролітіазу є термінальний гідронефроз (атрофія ниркової тканини зі втратою функції органу), а у разі його інфікування – піонефроз (порожнина атрофованої нирки заповнена гноєм). В обох випадках на цій стадії захворювання показано видалення нирки, що повністю втратила свої функції, з коралоподібними каменями всередині.
Враховуючи відсутність вираженої клінічної картини при коралоподібному нефролітіазі і тяжкість його ускладнень, при болях в області попереку, що повторюються, слід звернутися до уролога для обстеження та своєчасної діагностики цієї недуги. Нирка, що втратила свою функцію, навіть при видаленні з неї всіх каменів та проведенні протизапального лікування не відновлюється. У ній настають незворотні зміни, усунути які неможливо.
За наявності каміння уратного характеру можливе проведення консервативного лікування з метою розчинення каміння. Оцінка ефективності такого лікування проводиться щомісяця. За наявності тенденції до зменшення розмірів каміння, таке лікування продовжують до повного зникнення. За наявності оксалатного або фосфатного каміння консервативне лікування не призводить до їх розчинення. У цьому випадку основним методом лікування є мініінвазивна черезшкірна пункційна нефролітотрипсія.
Як зазначалося вище, головними симптомами, незважаючи на прихований характер перебігу недуги, є наявність поперекових болів та забарвлення сечі в червоний колір. Саме вони можуть свідчити, що у вас нефролітіаз.
Проходити медичне обстеження слід регулярно. Для цього необхідно один раз на рік робити УЗ дослідження нирок і раз на 6 місяців здавати аналіз сечі.
При легкому варіанті клінічного перебігу регулярно виникають болі тупого характеру області попереку. Їх характер – ниючий. Звичайно, далеко не всі поперекові болі є ознакою нефролітіазу. Характерна особливість цієї недуги проявляється в тому, що болючі відчуття виникають при фізичних навантаженнях і тряскою їздою.
Частота пошукового запиту «нефролітіаз нірок» свідчить про те, що у багатьох людей в Україні є потреба у кваліфікованій діагностиці та лікувальних заходах щодо каменів нирок.
[anycomment]